Filmy surrealizm, galaktyka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, galaktyka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Burzliwa przeszłość Rocketa sprawia, że Peter Quill ponownie musi zebrać ekipę i stanąć do niebezpiecznej misji.
W niedalekiej przyszłości wszechwładna korporacja powierza szalonemu geniuszowi komputerowemu zadanie udowodnienia przełomowego twierdzenia matematycznego.
Alphaville to stolica jednej z galaktyk odległej od "krajów zewnętrznych" o miliony lat świetlnych. Lemmy Caution przybywa tu jako korespondent gazety "Figaro-Prawda". Tak naprawdę jest tajnym agentem, który ma nawiązać kontakt z profesorem von Braunem. Von Braun został wydalony ze starego świata i właśnie w Alphaville skonstruował mózg elektronowy Alpha 60, który teraz sprawuje tu totalitarne rządy. Wszelkie uczucia zostały w Alphaville zakazane, a słowa "muzyka", "poezja", "miłość" wykreślono z języka... Lemmy wie o tym, że poprzedni agenci zniknęli bez śladu. Poznaje okrutną rzeczywistość miasta, w czym pomaga mu jego tłumaczka Natasza, córka von Brauna. Lemmy'emu udaje się w końcu zabić profesora i zniszczyć Alphę 60. Gdy ucieka z opanowanego przez chaos Alphaville, okazuje się, że Natasza potrafi jednak odnaleźć w sobie jakieś ludzkie uczucia.


Tytułowe Byôsoku 5 senchimêtoru, czyli „5 centymetrów na sekundę”, to prędkość, z jaką opadają płatki wiśni. Film składa się z trzech części opowiadających o chłopcu i jego uczuciach związanych z pewną dziewczyną na różnych etapach swojego życia.
Film jest kontynuacją popularnego "Jumanji". Dwaj mali chłopcy zostają sami w domu. Śmiertelnie się nudzą, więc zaczynają tradycyjną kłótnię. Danny chowa się przed starszym bratem w piwnicy, gdzie znajduje starą, metalową grę planszową. Przenosi ona braci w kosmos. Toczy się tam wojna o panowanie nad galaktyką.
Czterdziestokilkuletni Philippe Roberge mieszka w Quebecu. Uważa, że nikt go nie słucha i nie bierze na poważnie. Absolwent filozofii kultury naukowej, obronił swoją rozprawę doktorską za drugim razem. Jednak teoria interesów w przestrzeni kosmicznej, którą opisał w swojej dysertacji jest odrzucona przez środowisko naukowe...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…