Filmy bilard, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bilard, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Conner i Murphy, chcąc pomóc przyjacielowi, narażają się lokalnej mafii. Ta pierwsza przypadkowa rozprawa z bandytami sprawia, że bracia postanawiają zostać mścicielami działającymi poza prawem. Już wkrótce z ich ręki zaczynają ginąć kolejni, coraz ważniejsi mafiosi. Ale policja nie może sobie pozwolić na wymierzania prawa w ten sposób i wyznacza do złapania mścicieli swojego najlepszego człowieka.

Mroczny Rycerz

8,2
9,3
W Gotham City zjawia się Joker, którzy zagraża bezpieczeństwu jego mieszkańców. Batman próbuje powstrzymać jego działania.
Foley to przebiegły i błyskotliwy policjant z Detroit, który bez skrupułów wkracza w luksusowy świat Beverly Hills, byle tylko dorwać mordercę. Przed jego sprytem, niekonwencjonalnymi metodami i zabójczym poczuciem humoru nie broni się nawet międzynarodowa siatka przemytników narkotyków.


Późnym wieczorem, w typowym amerykańskim sklepie, porowadzonym przez typowego imigranta, podczas typowego gangsterskiego napadu ginie starsza kobieta. Na jej pogrzebie zjawia się tytułowych czterech braci - adoptowanych przez nią synów, wyrzutków, których nie chciały inne rodziny. Jak można się domyślić postanawiają znaleźć zabójców i pomścić śmierć matki. Śmierć, która szybko okazuje się być egzekucją na zamówienie. Coż takiego mogła zrobić staruszka, by wydać na nią gangsterski wyrok śmierci?!
Oparta na faktach historia Rona Stallwortha, który nie tylko stał się pierwszym czarnoskórym detektywem pracującym w wydziale policji Colorado Springs, lecz także zdołał ośmieszyć próbujący powrócić do łask Ameryki Ku Klux Klan. Podczas gdy Stallworth wchodzi w coraz bardziej merytoryczne dyskusje telefoniczne z wysoko postawionymi członkami Klanu, w kontaktach na żywo zastępuje go kolega żydowskiego pochodzenia, Flip Zimmerman. Stawiając czoła różnym przeciwnościom losu oraz zaskakującym ułomnościom natury ludzkiej, obaj policjanci udowadniają, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych.
Pewnego dnia zostaje zamordowany szofer bogacza Benjamina Ballona (George Sanders). Podejrzenie pada na piękną służącą – Marię Gambrelli (Elke Sommer) – która była kochanką kierowcy. Dziewczyna nie przyznaje się jednak do winy. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się gamoniowaty inspektor Clouseau (Peter Sellers). Jego zdaniem Maria jest niewinna. Mężczyzna nie powstrzyma się przed niczym, żeby dowieść swojej racji.
Nowy Orlean. Trzej złodzieje: Milo, jego młodszy brat Dova i Law w trakcie napadu niechcący uruchamiają alarm i muszą uciekać, porzucając łup. W trakcie ucieczki zabijają trzech agentów FBI, a Milo zostaje ciężko ranny. Bandyci ukrywają się w znajdującym się w suterenie barze o znamiennej nazwie „Dino’s Last Chance Bar”. Biorą jako zakładników właściciela baru, kelnerkę Janet, jej syna Danny’ego, stałego bywalca lokalu i przypadkowego klienta. Niebawem policja i FBI otaczają bar. Złodzieje są przekonani, że to na nich urządzono obławę, podczas gdy naprawdę cała akcja jest skierowana przeciwko Guy Foucardowi, znanemu handlarzowi broni, który wymknął się stróżom prawa i – wedle otrzymanej przez FBI informacji – miał się schronić właśnie w knajpce Dina. To on okazuje się owym przypadkowym klientem. Właściciel próbuje pozbyć się agresorów za pomocą wyciągniętej z ukrycia broni, ale Law nie daje mu szans i kładzie go trupem. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Policyjny negocjator, Browning, próbuje nakłonić przestępców, aby poddali się bez walki, ale oni nie są zgodni co do dalszego postępowania. Gorączkowo szukają sposobu wydostania się z pułapki. Guy Foucard gotów jest pertraktować z policją. Nieprzytomny dotąd Milo odzyskuje świadomość i dochodzi do wniosku, że skoro w tym miejscu bar działał już w czasach prohibicji, to musi mieć drugie, tajne wyjście. Wyjście faktycznie istnieje, ale nie wiadomo, czy jego również nie obstawiła policja...
Doświadczony policjant z Waszyngtonu, Mac, dostaje nowego współpracownika, protegowanego przez komendanta. Ellis jest zwariowanym dziwakiem i uchodzi za oryginała. Jednak jego niezwykłe zdolności aktorskie okazują się bardzo przydatne. Wkrótce razem włączają się do poszukiwań archiwalnych taśm filmowych, demaskujących powiązania z Hitlerem aktualnego pretendenta do władzy w RFN. W skomplikowanej grze uczestniczą agenci wielu służb wywiadowczych, nie przebierając w środkach. Akcja toczy się w zwariowanym tempie obfitując w strzelaniny, morderstwa i zaskakujące rozwiązania.
Po śmierci ukochanej żony, Danny Parker pozwala, aby porwał go świat, w którym wszystko jest pozorne, a nic nie jest takie, na jakie wygląda. Zostaje wplątany w wir wydarzeń, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Staje pomiędzy agentami z wydziału antynarkotykowego a sadystycznym dealerem.

Wałkonie

7,2
Trzeci film wyreżyserowany przez Federico Felliniego obrazuje historię pięciu przyjaciół, zbliżających się już do progu 30 lat. Żyją oni niezobowiązującym, "dziecięcym" życiem, wymigując się od poważnych obowiązków oraz pracy, od których preferują szwędanie się po nocach i grę w bilard. Wszystko zaczyna się jednak komplikować, kiedy Fausto (Franco Fabrizi) się żeni, a od Alberto (Alberto Sordi) odchodzi siostra zostawiając jego i matkę niemal bez środków do życia. Przyjaciele zdają sobie sprawę, że trzeba znaleźć pracę i zmierzyć się z "dorosłym" życiem. Nie okaże się to jednak proste.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…