Filmy transpłciowa kobieta, transseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje transpłciowa kobieta, transseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Surowy obraz życia czwórki czarnoskórych transpłciowych pracowników seksualnych, którzy opowiadają o swojej pracy - szczerze, bez oszukiwania samych siebie, z przemyśleniami na temat życia i jego różnych aspektów.
Podążaj za grupą przyjaciół, z których większość to lesbijki, które doświadczają miłości, złamanego serca, seksu, niepowodzeń i sukcesów.
Lahore. Haider i jego żona mieszkają razem z całą rodziną brata. W tym domu, w którym wszyscy żyją pod okiem innych, Haider zostaje poproszony o znalezienie pracy i zostanie ojcem. W dniu, w którym znajduje małą pracę w kabarecie, ulega urokowi Biba, zmysłowej i magnetycznej tancerce. Podczas gdy rodzą się uczucia, Haider jest rozdarty między ciążącymi na nim nakazami a nieodpartym wołaniem o wolność.


Co łączy Agnieszkę Holland i zespół No Doubt? Odpowiedź na to pytanie przynosi telewizyjny film Historia Gwen Araujo, na którego ścieżce dźwiękowej pojawia się jeden z największych hitów kalifornijskiej grupy – Hey Baby. Obecność piosenki No Doubt nie jest dziełem przypadku – wokalistka zespołu Gwen Stefani należy do największych idolek głównego bohatera, nastoletniego Eddiego Araujo. Pewnego dnia chłopak, który od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że urodził się w niewłaściwym ciele, prosi najbliższych, by zwracali się do niego właśnie imieniem Gwen. Choć konserwatywni latynoscy krewni wydają się zszokowani, z biegiem czasu przełamują swoje opory. Tego samego nie da się powiedzieć o rówieśnikach Gwen, których nienawiść i agresja doprowadzają w końcu do tragedii. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami Historia Gwen… okazała się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym (w premierowy wieczór w Stanach Zjednoczonych obejrzało ją ponad pięć milionów widzów). Mimo że od powstania filmu minęło już 15 lat, nasilenie się nastrojów homo- i transfobicznych w Polsce dowodzi, że jego tematyka wciąż pozostaje boleśnie aktualna.
Fabuła obrazu skupia się na grupie Muxów w Oaxaca w południowym Meksyku. Jej przedstawiciele znajdują się pod wieloma naciskami, a ich życie dodatkowo komplikuje ciekawska hiszpańska projektantka mody.
Rok 1965, Dominikana. W nadmorskim burdelu życie grupy prostytutek nagle się zmienia, gdy bojownicy o wolność organizują zamach stanu i jednocześnie uświadamiają im, że mogą mieć lepsze życie i być może nawet znaleźć miłość. Nie trwa to jednak zbyt długo. Armia amerykańska tłumi rewolucję i przekształca dom publiczny w bazę wojskową. Jego pracownice muszą zmierzyć się z ogromnym dylematem: sypiać z okupantem, czy za wszelką cenę walczyć o swoją godność. Dramat rozprawiający się z trudną dominikańską przeszłością i opowiadający o amerykańskich wpływie na historię tego małego, karaibskiego kraju. Reżyserem i scenarzystą obrazu jest dwukrotnie nagradzany na MFF w Guadalajarze José María Cabral (Carpinteros).
Historia miłości nastoletniego ucznia Khala a między transpłciową koleżanką Kelsą.
Transpłciowa kobieta Monica wraca do rodzinnego domu, po wieloletniej nieobecności z powodu ciężko chorej matki.

Lola

0,0
Lola(Christina Rosamilia), to transpłciowa osoba, która pragnie zaadoptować dziecko i zostać matką. Od pięciu lat żyje z chłopakiem, Jonathanem (Klaus Salminen), niezbyt przekonanym do tego kroku. Pomimo tego, że od dłuższego czasu mieszkają razem, chłopak nie czuje się na siłach, by zostać ojcem. Nagle pojawia się szansa na adopcję. Jak zachowa się Jonathan?
W kobiecej szatni dochodzi do dyskusji, gdy ktoś prosi transpłciową kobietę o wyjście. Jedno ze stanowisk głosi, że kobietą jest osoba, która się nią rodzi, a nie ta, która się nią staje. Dyskusja zaognia się coraz bardziej, kiedy do wymiany zdań dołączają kolejne osoby. Każdy ma inne zdanie na temat tego, kim jest kobieta.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…