Filmy perspektywa dziecka, rodzina dysfunkcyjna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje perspektywa dziecka, rodzina dysfunkcyjna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Duch

7,1
Steve i Diane Freelingowie są młodym małżeństwem, które przeprowadza się do wymarzonego domu. Ich spokojne życie zamienia się w koszmar, kiedy wychodzi na jaw, że posiadłość jest nawiedzona. Okazuje się, że osiedle wzniesiono na miejscu starego cmentarza. Duchy zaczynają kontrolować zachowanie córeczki Freelingów - Carol Anne. Zrozpaczeni rodzice muszą uwolnić dziewczynkę od mocy złowrogich demonów. Kontaktują się ze znanym medium...
Jak daleko może posunąć się zwykły ojciec, aby spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi? Po niefortunnym rozwodzie, Daniel Hillard Robin Williams dowiaduje się, że jego była żona Sally Field poszukuje gosposi. Bez namysłu podejmuje tę pracę. Wymaga to jednak "drobnej charakteryzacji". Mimo dużego biustu i obfitych bioder Robin Williams zachowuje właściwą sobie witalność, a jego poczucie humoru przekracza wszelkie granice...
Młoda Dorothy Gale i jej pies Toto zostają porwani przez tornado z ich farmy w Kansas do magicznej Krainy Oz.


Rodzina Freelingów (JoBeth Williams, Craig T. Nelson, Heather O'Rourke), przeprowadza sie do nowego domu w Arizonie. Duchy jednak nie daja za wygrana i nie rezygnuja ze zdobycia Carol Anne. Pod przewodnictwem Kane'a (Julian Beck) - poteznego demona duchy staraja sie skusic mala Carol Anne by przylaczyla sie do nich po "drugiej stronie". Kiedy jednak plan nie odnosi skutku, Kane uwalnia piekielne moce. Rodzina Freelingów szuka kogos, kto móglby im pomóc, przede wszystkim jednak musza liczyc tylko na siebie.

Crooklyn

7,2
Państwo Carmichaelowie mieszkają na Brooklynie razem z czwórką dzieci: trójką synów i córką - Tarą. To ona jest w filmie narratorem. Przedstawia swoimi oczami historię rodziny. Ojciec jest muzykiej jazzowym, który zaczął komponować własne piosenki i jego dochody zmalały. Mama jest nauczycielką i stara się jakoś utrzymać rodzinę. Spike Lee przeniósł do tego filmu swoje wspomnienia z dzieciństwa.
Chilijskie "kino drogi", opowieść o rodzinie, która wyrusza na kilkudniową wakacyjną przejażdżkę, prawdopodobnie ostatnią w ich wspólnym życiu, zapowiadającą rozstanie. Na subtelną, osobistą historię, pięknie sfilmowaną przez argentyńską gwiazdę fotografii Bárbarę Álvarez, składają się zwykłe czynności, rozmowy, codzienna bliskość, która jednak z minuty na minutę staje się coraz bardziej melancholijna, skazana na nieuchronny koniec. Odzwierciedleniem tego procesu jest przesuwający się za oknem, surowy chilijski krajobraz - wysuszony, prześwietlony słońcem, brunatno-piaskowy. Samochód sunie serpentynami szos, przecina szemrzące strumyki i kamienne dróżki między skałami, pokonuje pustynny płaskowyż. Otwarciu perspektywy nieustannie towarzyszy ciasnota wnętrza samochodu, w którym zderzają się niewypowiedziane uczucia dwójki rodziców, oglądanych z tylnego siedzenia przez przeczuwające kryzys dzieci, pragnące zatrzymać czas.

Arkadia

6,3
Tom (John Hawkes) zabiera troje swoich dzieci na podróż samochodem wzdłuż Stanów Zjednoczonych. Obiecuje, że w Kalifornii, gdzie mają zamieszkać, ponownie zobaczą się z mamą. Jednak dojrzewająca 12-letnia Greta (Ryan Simpkins) zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie, co jest powodem przeprowadzki i podejrzanego zachowania ojca.
Roger (Benoît Poelvoorde) mieszka na przedmieściach Charleroi z żoną i dziećmi, Michelem (Jean-François Devigne) i Louise (Morgane Simon). Zarabia skromnie jako fotograf lokalnej gazety: włamuje się na częstotliwości policyjne, ogląda wiadomości, spieszy się, aby osobiście uwiecznić wypadek drogowy... Roger prawie nie ma czasu na myślenie o kwestiach moralnych. Jednak u progu 2000 roku chce się z tego wydostać. Marzy o wpisaniu się do ksiąg metrykalnych i zdobyciu obiecanego przez stowarzyszenie przedsiębiorców samochodu. W tym celu wystarczy dowolny exploit…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…