Filmy wieś, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Czkawka ma ciężkie życie. Raz życie Wikinga nie jest łatwe, dwa pomimo starań nie jest w stanie sprostać wymaganiom ojca a na domiar złego posiada dar do wywoływania katastrof. Każda jego próba aby poprawić swoją opinię w oczach mieszkańców kończy się fiaskiem. Pewnego razu jednak udaje mu się złapać smoka i to nie byle jakiego, bo nocną furię...
David Summer, scenarzysta z Los Angeles, razem z żoną Amy, przenosi się do jej rodzinnego miasteczka na Południu. Ich związek małżeński jest w głębokim kryzysie, co tym bardziej urealnia zbliżające się nieszczęście: tutejsi mieszkańcy pomiatają "nowymi", prowokując przemoc...


David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?
Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza. Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Nastolatek z Bostonu – Jason jest zafascynowany chińskimi sztukami walki. Przyjaźni się z imigrantem z Chin, starcem o imieniu Hope, który prowadzi sklep z chińskimi filmami. Pewnego dnia dochodzi do napadu na sklep, w wyniku którego starzec zostaje ranny. W ostatniej chwili wręcza Jasonowi tajemniczą laskę i nakazuje chłopcu odnaleźć jej właściciela. Laska przenosi chłopca do tajemniczej wioski w Chinach. Tam spotyka wesołego i wiecznie pijanego mnicha Tsa-Ho (Jackie Chan), piękną dziewczynę, której celem jest zemsta za śmierć bliskich oraz tajemniczego i spokojnego mnicha (Jet Li). Mnisi wprowadzają chłopca w tajniki chińskich sztuk walki i kiedy już chłopak nieźle sobie radzi, pomagają mu w powierzonej przez starca ważnej misji.
Młoda dziennikarka wraca po latach do rodzinnej miejscowości, gdzieś w zapomnianej części Anglii. Dom jej dzieciństwa został wystawiony na sprzedaż, wśród członków lokalnej wiejskiej społeczności pobudza przeróżne ukryte żądze, a emocje rosną.

Jeździec

6,8
Reżyserkę zafascynowała prawdziwa historia młodego kowboja z Dakoty Południowej Brady'ego Jandreau, którego świetnie zapowiadającą się karierę przerwał poważny wypadek. W opowieści o nim miesza prawdę z fikcją i z czułością przygląda się ludziom zawieszonym w przeszłości. Także dlatego, że przyszłość nie ma im zbyt wiele do zaoferowania. Pracując z amatorami, zamiast po raz kolejny sięgnąć po klisze wysłużonego gatunku, woli skupić się na bohaterach, którzy ze stoickim spokojem akceptują życiowe rozczarowania.
Lata 30. XIX wieku, Cheshire. Akcja rozgrywa się w zakładzie tekstylnym, gdzie sieroty, nawet dziewięcioletnie, pracują na 12-godzinne zmiany. Niepokorna nastolatka Esther Price (Kerrie Hayes) zaczyna sprzeciwiać się niewolniczemu traktowaniu nieletnich przez właścicieli zakładu. Młody i ambitny przedsiębiorca Robert Greg (Jamie Draven) sprowadza do fabryki utalentowanego mechanika, Daniela Bate'a (Matthew McNulty), który stara się pomóc dziewczętom w walce o ich prawa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…