Filmy śmierć, relacja ojciec-syn, ogień

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, relacja ojciec-syn, ogień. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Arnold Schwarzenegger wciela się tym razem w rolę bezkompromisowego policjanta-twardziela. W pogoni za jednym z bandytów trafia nie gdzie indziej tylko do przedszkola i to w roli przedszkolanki. Okazuje się, że równie dobrze radzi sobie z dziećmi jak z bandytami, a co więcej poznaje bardzo miłą nauczycielkę. Niestety przestępca atakuje i trzeba znów wrócić do swojej prawdziwej tożsamości by uratować jednego z wychowanków.
Młody prawnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) jest zmuszony udać się do odległej wioski w celu uporządkowania dokumentów niedawno zmarłego klienta. Arthur pracuje sam w odizolowanym domu zmarłego, odkrywa przerażające tajemnice, a jego niepokój rośnie gdy zaczyna widywać ubraną na czarno tajemniczą kobietę. Mieszkańcy wioski nie chcą mu nic powiedzieć, więc Kipps zmuszony jest do samodzielnego odkrycia tożsamości kobiety. Prawnik toczy walkę z czasem, gdy odkrywa jakie są prawdziwe intencje kobiety.
Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad czterdzieści lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja – to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne pozaprzestępcze funkcjonowanie w rodzinie oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…


Acja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić rycerskie dziedzictwo i zająć należne mu miejsce w historii.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
W serialu splatają się losy Agentki FBI Olivii Dunham, doktora Waltera Boishopa i jego syna Petera. Cała trójka wspólnie prowadzi niewyjaśnione sprawy z pogranicza nauki. Choć w zespole pierwsze skrzypce gra ambitna agentka Olivia, niewiele zdziałałaby bez wybitnego naukowca Waltera Bishopa. Doktor nauk ścisłych, przez wiele lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Został oskarżony o postradanie zmysłów, gdy ten uwierzył w zjawiska paranormalne. W końcu został uwolniony w zamian za pomoc w rozwiązywaniu "nietypowych" śledztw prowadzonych przez FBI. Syn Waltera - Peter, równie inteligentny co ojciec, pozostaje sceptyczny wobec rozwiązywanych spraw i postępowania swojego ojca.
William Wallace zostaje przywódcą szkockiego powstania przeciwko okrutnym rządom angielskiego króla Edwarda. Kiedy Will był małym chłopcem, jego ojciec i brat zginęli w walce o wolność kraju swoich przodków. Kiedy traci kolejną ukochaną osobę, rozpoczyna długą kampanię o niepodległość Szkocji.
Historia 'Supernatural' obraca się wokół losów jednej rodziny oraz jej relacji ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Bracia Sam i Dean w dzieciństwie byli świadkami tajemniczego morderstwa ich matki, w którym brały udział siły nadprzyrodzone. Od tej pory wraz z ojcem próbują przetrwać oraz doprowadzić do unicestwienia zabójcy ich matki. Dorastając, chłopcy uczą się obchodzenia z bronią oraz wszystkiego, co powinni wiedzieć o zabijaniu duchów, demonów i innych stworów z zaświatów. Ojciec bardzo często chodzi na 'polowania', w trakcie których bada lokalne legendy oraz unicestwia kryjące się za nimi duchy. Ostatecznie chłopcy zostali zmuszeni do przejęcia jego trybu życia. Jednakże Sam, młodszy brat, chce zacząć życie od nowa i zostawia 'rodzinny biznes' poza murami uniwersytetu w Stanford, tysiące mil od domu. Wyjazd ten powoduje przepaść pomiędzy Samem, a jego ojcem i bratem. Po czterech latach rozdzielenia Dean nieoczekiwanie odwiedza Sama, aby powiedzieć mu, że ich ojciec zaginął. Sam niechętnie przyłącza się do brata pomagając mu w odnalezieniu ojca i zabójcy ich matki. Serial koncentruje się głównie na chłopcach oraz ich podróży przez kraj, w trakcie której eliminują wielu przeciwników z zaświatów dążąc do połączenia swojej rodziny.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Niezależnie od pozycji społecznej, rasy, płci i przekonań religijnych łączy nas jedno… niewiele wiemy o sobie. Skoro nie jesteśmy w stanie poznać do końca samych siebie, zawsze w kontaktach z innymi będziemy opierać się na stereotypach i uprzedzeniach. Tak jak bohaterowie filmu – ósemka osób mieszkających w Los Angeles, pozornie niezwiązanych ze sobą. Pewnego dnia przy drodze zostaje odkryte ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. Aby odkryć, kto jest mordercą, akcja filmu cofa się o dwadzieścia cztery godziny, śledząc działania wspomnianych ośmiorga osób, które mogą być zamieszane w tę zbrodnie…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…