Filmy samobójstwo, pacjent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, pacjent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.


John Hayes gra tu ekspilota, który podczas pechowego lotu musi przejąć stery samolotu po tym, jak załoga spożywa nieświeże danie. Z pomocą przychodzi mu Julie Hagerty w roli jego przyjaciółki, stewardesy i pilota w jednej osobie. Oni ratują co się da - a reszta już tylko przeszkadza, w tym Robert Stack, Lloyd Bridges, Peter Graves, Leslie Nielsen, Kareem Abdul-Jabbar... oraz wielu innych! Na listę przyczyn katastrofy wpisują się ponadto: religijny gorliwiec, psujące się przyrządy, telewizyjne przerwy na reklamę oraz romantyczna miłość.
Detektyw Felix Detweiler łapie seryjnego mordercę Frosta. Dwa lata później, uznany za chorego psychicznie Frost, trafia do szpitala psychiatrycznego gdzie jego leczenia podejmuje się doktor Sarah Day. Jak się wkrótce okazuje nie jest on zwykłym psychopatą ale istnym wcieleniem szatana, obdarzonym niezwykłymi telepatycznymi mocami.
Traktat moralny podejmujący problematykę odpowiedzialności w warunkach totalnego zagrożenia. Akcja filmu toczy się w szpitalu psychiatrycznym zagrożonym zamknięciem przez hitlerowskich okupantów. Rodzi to różne postawy pracującego tam personelu medycznego.

Kruk

7,3
Anonimowe oszczercze listy zasypują małe miasteczko. W pierwszych dniach te oskarżenia "Kruka" - jak podpisuje się ich autor - traktowane są z niechęcią i niedowierzaniem, wkrótce jednak stawiają wszystkich przeciwko wszystkim, ujawniają skrywane tajemnice, wyzwalają zasoby nienawiści i nietolerancji, prowadzą do zbrodni.
Pacjentka szpitala psychiatrycznego planuje zemstę na lekarzu odpowiedzialnym za śmierć jej matki.
W Belgii eutanazja jest legalna. Obserwujemy proces przebiegu eutanazji w szpitalu w Liege z punktu widzenia pacjentów, którzy się na taki krok decydują, ich rodzin oraz lekarza asystującego w tym procesie.
Michael (Steven Robertson) jest 24-letnim młodym człowiekiem cierpiącym na porażenie mózgowe, mieszkającym w Domu Pomocy dla Niepełnosprawnych prowadzonym przez groźną Eileen. Jego życie zmienia się, gdy do ośrodka wprowadza się ekscentryczny samotnik Rory O'Shea (James McAvoy). Michael jest oszołomiony faktem, że elokwentny Rory, który zdolny jest poruszać tylko prawą ręką potrafi zrozumieć jego niemal niemożliwą do zrozumienia wymowę. Dynamiczna natura Rory'ego wywiera niezwykły wpływ na Michaela, co staje się punktem wyjścia do poznania nowego, dotąd niedostępnego świata leżącego poza murami Carrigmore.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…